Avcılar’da 25 Kasım çağrısı yapan kadınlar gözaltına alındı

İstanbul Avcılar’da 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü için Taksim’e çağrı yapmak üzere bildiri dağıtan Avcılar Kadın Platformu üyesi kadınlara polis saldırdı. 8 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Avcılar Kadın Platformu bileşenleri tarafından düzenlenen 25 Kasım ortak bildirisi dağıtımı sırasında, Marmara Caddesi’nde bildiri dağıtmak isteyen kadınlar polis tarafından engellenmek istendi. Polisin engelleme girişimlerine direnen kadınlar 25 Kasım’a çağrı yapmak üzere Marmara Caddesi üzerinde yürümeye ve bildiri dağıtmaya devam etti.

Avcılar Kadın Platformu’nun 25 Kasım bildirisini dağıtan kadınlar, Eğitim-Sen binası önüne geldiklerinde polisler tarafından ablukaya alındı. Bildiri dağıtmaya devam etmek isteyen ve ablukanın kaldırılması için polisle tartışan kadınlardan 7’si burada gözaltına alındı.

Arbede sırasında Eğitim-Sen binasında bulunan Eğitim-Sen üyesi bir erkek öğretmen de destek vermek üzere yanlarına gittiği kadınlarla birlikte gözaltına alındı. Gözaltındaki toplam 8 kişinin sağlık kontrolü için Avcılar Murat Kölük Devlet Hastanesi’ne götürüldüğü öğrenildi.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here