Bakırköy Hapishanesinde dolma kalem soruşturma gerekçesi oldu

Bakırköy Kadın Kapalı Hapishanesi B-6 koğuşunda, tutsakların kantinden aldığı dolma kalem soruşturma gerekçesi yapıldı, yine kantinden aldığı çekpaslara el konuldu. Öte yandan gardiyanların sorularına yanıt vermemesi proteste eden koğuşa soruşturma başlattı. 

Tutsaklara yönelik baskılar sürüyor. Hapishane idareleri keyfi uygulamalarla tutsaklar hakkında soruşturma açıyor. Bakırköy Kadın Kapalı Hapishanesi’nde de son dönemde baskılar arttı.

Siyasi tutsakların bulunduğu B-6 koğuşunda son günlerde iki keyfi soruşturma başlatıldı. Soruşturmaların gerekçelerinden biri tutsakların hapishanenin kantininden aldığı kırtasiye malzemesi iken bir diğeri ise gardiyanları protesto etmeleri.

Geçen günlerde koğuşlarda yapılan rutin arama sırasında bir tutsağın odasından çıkan dolma kalem soruşturma gerekçesi yapıldı. Aynı aramada kantinden alınan çekpaslara da el konuldu.

Tüm koğuşa soruşturma açıldı

Öte yandan B-6 koğuşunda bulunan tutsaklar, siyasi tutsakların bulunduğu bir diğer koğuştan gelen kapı dövme seslerini sordukları gardiyanlardan yanıt alamayınca kapı döverek duruma tepki gösterdi. Bunun üzerine de tüm koğuşa soruşturma açıldı.

Soruşturma sonucunda verilecek cezanın ise kınamadan, hücre cezasına olacak şekilde yelpazesi geniş tutuluyor.


KAYNAKETHA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here