Barutçu Tekstil direnişi 38. gününde

Barutçu Tekstil’de sendikada örgütlendikleri için işten atılan işçilerin direnişi 38. gününde “4 işçi işbaşı yapana kadar mücadelemiz devam edecek” denildi.

Bursa Demirtaş OSB’de bulunan Barutçu Tekstil’de sendikalaştıkları için işten atılan Öz İplik-İş üyesi 4 kadın işçinin fabrika önünde başlattığı direniş sürüyor. Direnişin 38. gününde işçiler tavla turnuvası yaptı. İçeride çalışan işçilere ve yönetime seslenildi.

Öz İplik İş Sendikası örgütlenme uzmanı fabrika yönetimine seslenerek “Direnişimizin 38. Günü. Haksız sebeplerle, anayasal haklarını, sendikalaşma haklarını kullanan 4 kadın işçi, 4 Öz İplik Sendikası üyesi işçi iş başı yapana kadar bu mücadele büyüyerek devam edecek.” dedi.

Fabrikadaki işçilere ise “Değerli emekçiler sendikalaşma anayasal bir hak. Anayasal haklarınızı kimseye gasp ettirmeyin. Güvenceli çalışabilmek adına, hiç kimsenin ağzına bakmadan çalışabilmek adına, yarınlarımızı teminat altına alabilmek adına işçilerin başka kurtuluşu yok. İşçiler bir araya gelecek, omuz omuza mücadele edecek. Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz.” şeklinde konuşma yapıldı.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here