Barutçu Tekstil işçileri direnişlerinin 100. gününde

Bursa’da bulunan Barutçu Tekstil fabrikasındaki kadın işçilerin direnişi 100. gününde. İşçiler “Taleplerimiz kabul edilene kadar bıkmadan direneceğiz. Herkesten destek bekliyoruz.” dedi.

Bursa Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Barutçu Tekstil fabrikasında Öz İplik İş Sendikası’na üye olan 9 kadın işçi işten atıldı. Fabrika önünde direnişe geçen işçilerin direnişi bugün 100. gününü doldurdu.

İşçiler işe geri dönene kadar ve sendikanın yetkisi tanınana kadar direnişe devam edeceklerini kaydederek “100 gün daha olsa bıkmadan direneceğiz. Asla pes etmeye niyetimiz yok. Hakkımızı alana kadar buradayız. Bursa halkından, çevre illerden herkesi bize destek olmaya, direnişimize katılmaya çağırıyoruz.” dedi.

Fabrika önünde bugün devam eden direnişe Birleşik Metal İş Sendikası Bursa Şube Başkanı İsmail Kocaman, Eğitim Sen Şube Başkanı Derviş Erdem, TTB Şube Başkanı Tufan Kumaş, Tarım Ortam Sen Şube Başkanı Fikret Gizir, Yapı Yol Sendikası Şube Başkanı Okan Okumuş ve sendikaların yönetim kurulları katıldı.

 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here