Berkin Elvan vurulduğu yerde anıldı

Gezi Direnişi sırasında polis tarafından hedef alınarak atılan gaz fişeğiyle vurulan Berkin Elvan vurulduğu yerde ailesi ve kitle örgütlerinin katılımı ile anıldı.

Gezi Direnişi sırasında İstanbul Okmeydanı’ndaki eylemlerde polis tarafından hedef alınarak atılan gaz fişeğinin başına isabet etmesi sonucu ağır yaralanan Berkin Elvan vurulduğu yerde anıldı.

Anmada konuşan Berkin’in babası Sami Elvan, “Bugün babalar günü, çocuğumun yanına giderken polis tarafından takip ediliyoruz. Bize görev yaptıklarını söylüyor. Peki emri kimden alıyorsunuz? Benim güvenliğimi almak için gelmişler. Niye benim çocuğumun, Ethem’in, Ali İsmail’in güvenliğini almadınız? Ahmet Atakan’ı neden öldürüp binadan aşağı attınız, Abdocan’ı öldürdünüz, Mehmet Ayvalıtaş’a kaza yaptırdınız? Bizi ne kadar taciz ederlerse etsinler, biz Gezi Direnişi’ni anmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Berkin’in annesi Gülsüm Elvan ise, “Çocuğumu Vatan’a çağırdılar ve (İrfan diye bir çocuk vurulmuştu) ‘Sen de onun gibi vurulacaksın’ dediler. Bugün Hatay’da IŞİD’linin cenazesine katılım oldu. Onlara neden ceza vermiyorsunuz? Şunu unutmasınlar: Berkin ölmedi. İnsanlar çocuklarının adlarını Berkin koyuyor. Berkin’i yok edemezsiniz. Ama gün gelir, Berkin sizi yok eder” dedi.
TİP Hatay Milletvekili Barış Atay ve HDP İstanbul Milletvekilleri Oya Ersoy ve Ahmet Şık katıldı.