Boğaziçi Üniversitesi Kayyumluğu mezun kartlarını süresiz iptal etti

Boğaziçi Üniversitesi, öğrencilere gönderdiği e-postada “protestolara katıldıkları gerekçesiyle öğrencilerin üniversitenin huzurunu bozduğu” iddia etti.

Boğaziçi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fazıl Önder Sönmez, mezun olan bazı öğrencilere mezun kartlarının süresiz olarak iptal edildiğine dair bir elektronik posta gönderdi. Sönmez’in gönderdiği elektronik postada protestolara katıldıkları gerekçesiyle öğrencilerin üniversitenin huzurunu bozduğu iddia edildi.

Sönmez’in mezun öğrencilere gönderdiği elektronik postada şu ifadeler yer aldı:

“Kampüste yaptığınız gösteri ve eylemlerle üniversitenin huzur ve güvenliğini bozduğunuz tespit edildiğinden, mezun kartınız süresiz olarak iptal edilmiş olup, kampüse girişinize izin verilmeyecektir. Bilgilerinizi rica ederim.”

Mezun kartı süresiz iptal edilen Berke Gök, kartının iptal edilmesine ilişkin şöyle dedi: “Şu ana kadar duyduğum altı arkadaşıma böyle bir elektronik posta gönderildi. Herhangi bir gerekçe gösterilmeden ve herhangi bir şey olmadan bir iptal söz konusu.”

“Rektörlüğün, mezuniyet töreni boyunca gerçekleştirilecek eylemleri” gerekçe gösterdiğini ifade eden Gök, “daha önce tören boyunca hiçbir protesto ve eylem yapmadıklarını” belirtti.


KAYNAKMedyascope

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here