Bursa Su Kolektifi, Uludağ Alan Başkanlığı ile ilgili açıklama yayınladı

Bursa Su Kolektifi, Uludağ Alan Başkanlığı kanun teklifinin meclisten geçmesiyle ilgili açıklama yayınlayarak “Her mecrada mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

Bursa Su Kolektifi (T)alan Başkanlığı’na karşı birçok yerde çeşitli kurumlarla birlikte mücadele yürüttüklerini hatırlatarak kanun tasarısının halk için değil sermayedarlar için kabul edildiğini kaydetti.

Yapılan açıklamada “Özellikle Bursa’ya ihanet olan bu kanunun AKP Bursa milletvekillerinin teklifiyle genel kurulda olması affedebileceğimiz ve unutabileceğimiz bir şey değildir. Halkın yanında olmayan bu vekiller elbet seçimlerde sandığa gömülecektir” denildi.

Hukuki ve bilimsel olarak var olmayan bir Uludağ alanı hakkında yapılan bu düzenlemenin Anayasa’ya, uluslararası anlaşmalara ve kanunlara aykırı olduğunun altı çizilen açıklamada, “Kamu yararını; toplum yararının ötesine geçen -gelecek kuşaklar dahil- ve ülkesel yarar, Uludağ ve ekosistemlerinin özünü koruma hakkı şeklinde algılıyoruz. Değer ve varlıkları koruma yetkisini ve gücünü anayasadan aldığımızı, bu hakla bundan sonra da vereceğimiz mücadelenin meşru olduğunu kamuoyuna duyuruyoruz. Bundan sonra da mücadeleye her mecrada devam edeceğiz” ifadeleri yer aldı.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here