Erdoğan’dan ‘müjde’, KESK’ten eylem : Memur ve emekli maaşlarına yüzde 25 zam

Cumhurbaşkanı Erdoğan, memur ve emekli maaş artış oranının yüzde 25 olarak uygulanacağını açıkladı. KESK ise, sahte TÜİK verileri ile eriyen maaşlarla ilgili protesto eylemleri yapacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium’da “Sözleşmeliye Kadro Şöleni” programına katıldı.

Programdaki konuşmasında gündemde yer alan ve milyonları ilgilendiren memur ve emekli maaşı zammını da açıkladı. Erdoğan memur ve emekli maaşlarına yapılacak zammın yüzde 25 olduğunu şu sözlerle ifade etti:

“Bugün de enflasyonda uzun zamandır sözünü ettiğimiz büyük gerilemenin ilk önemli işaretiyle güne başladık. Aralık ayı tüketici enflasyonu yüzde 1,18 ve bir önceki yılı Aralık ayına göre de yüzde 64,27 olarak açıklandı. Böylece 2022 yılı tüketici enflasyonunu orta vadeli hedefinin bile altında bir gerçekleşmeyle kapattık.

Buradan sizlere ve tüm milletime memur, memur emeklileri ve diğer tüm emeklilerimizin maaş artış oranını yüzde 25 olarak uygulayacağımızın müjdesini vermek istiyorum.”

KESK eylem yapacak

Sahte TÜİK verileri ile maaşların eridiğini ifade eden KESK, yarın tüm illerde, saat 16:00’da TÜİK binaları önünde basın açıklamaları gerçekleştirecek.

KESK İstanbul Şubeler Platformu, yarın TÜİK önünde basın açıklaması gerçekleştirecek.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here