Geçinemeyenler Kadıköy’den seslendi: “Zamları geri çekin, elektrik ve doğalgaz şirketlerini kamulaştırın”

1 Ocak sabahı elektrikten doğalgaza çok sayıda ürüne gelen zamlara karşı Kadıköylüler “Geçinemiyoruz” diyerek Süreyya Operası önünde bir araya geldi. Elektriğe gelen yüzde 125’lik zamma karşı sokaktan geçenlere mum dağıttı

Geçinemeyenler, 1 Ocak sabahı elektrikten doğalgaza kadar bir çok ürün gelen zamları protesto etmek için Kadıköy Süreyya Operası önünde toplandı.

Elektrikte 150 kwh altına yüzde 50, 150 kwh üstüne ise yüzde 125 zam geldiğini hatırlatan Kadıköylüler, evde elektrik kullanmaya korktuklarını belirterek sokaktan geçenlere mum dağıttı.

Bu zamlarla artık ısınmanın, elektrik kullanmanın imkansızlaştığına dikkat çekilen eylemde battaniye ve mum ışığı ile halkın yaşadığı sorun anlatıldı.

4 kişilik bir ailenin asgari yaşam standartları için tüketeceği varsayılan 230 kwhlık elektrik faturasının yüzde 72 zamla 364 TL’ye yükseldiğini ifade edildi. Başta elektrik ve doğalgaz olmak üzere temel ihtiyaçlara yapılan zamların geri çekilerek enerji ve doğalgaz şirketlerinin kamulaştırılması talep edildi.

KAYNAKsendika.org

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here