Kartonsan işçileri yarınki grevden önce patronla görüşmeler sürüyor

Selüloz-İş Sendikası’nin örgütlü olduğu Kartonsan’da yarın gerçekleştirilecek grev öncesi işveren ile sendika arasında görüşmeler sürüyor. İşçiler fabrika içinde yaptıkları yürüyüşle, işverene bir kez daha taleplerini ilettiler.

Selüloz-İş Sendikası Kocaeli Şubesi’nin örgütlü olduğu 170 işçinin çalıştığı Kartonsan’da toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde taraflar masada anlaşamadı. Ağustos ayından bu yana süren görüşmelerde sendika, ücret zamlarının 6 aylık dilimler halinde verilmesini, ortalama brüt 10 bin 800 lira maaş işçilerin ücretlerine ilk 6 ay için yüzde 74 zam istendi. Patron ise yıllık yüzde 85 oranında teklif verdi.

Sendika, yapılan görüşmelerde yasal süreçlerin tamamlanmasının ardından grev kararı aldı. 22 Aralık Perşembe günü (Yarın) 08.00’de başlayacak olan grev öncesinde Kartonsan yetkilileri sendikayı pazarlık masasına tekrar davet etti.

Selüloz İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Murat Yürük, “Birinci etap görüştük. Yarın sabaha kadar vaktimiz var. Şimdilik elle tutulur bir yol almışlığımız yok. Her iki tarafta görüşmeye açık. Önümüzdeki saatlerde tekrar bir araya geleceğimiz muhtemelen” dedi. Görüşmelerden sonuç alınmazsa yarın sabah 08.00 itibariyle grev başlayacak.

İşçiler fabrika içinde “Direne direne direnişten zafere” sloganlarıyla yaptıkları yürüyüşle, patrona bir kez daha taleplerini ilettiler.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz