İstanbul KHK’lılar Platformu basın açıklamasına çağrı yaptı: “Ölmek değil yaşamak istiyoruz”

Geçtiğimiz günlerde KHK ile ihraç edilerek 4 yıldır tutuklu olan Nurettin Odabaşı’nın oğlu Bahadır Odabaş intihar etmişti. İstanbul KHK’lılar Platformu “Biz sustukça Bahadır’lar Enes’ler öldükçe bu ülkeye adalet gelmez diyerek basın açıklaması yapacak.

İstanbul KHK’lılar Platformu’nun 18 Ocak Salı günü saat 13:30’da Kadıköy Rıhtım’da yapılacak olan basın açıklamasına çağrısı şöyle:

“Öfkelerimiz birikti içimizde, giderek büyüyor. 16 yaşındaki çocuğumuz Bahadır’ın ölümü bize, en masumların, cocuklarımızın ve gençlerimizin hayatının tehlikede oldugunu söylüyor. Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilen ve 4 yıldır tutuklu yargılanan Nurettin Odabaşı’nın 16 yaşındaki oğlu Bahadır Odabaşı Diyarbakır’da yaşadığı sitenin apartman boşluğuna atlayarak intihar etti. Kimbilir neler yaşadı, ifade edemedi? Toplumsal dışlanmaya maruz kaldı? Sivil ölüme mahkum edilen KHKlıların çocukları çok büyük sorunlar yaşıyor.

Biz Sustukça Bahadır’lar, Enes’ ler Öldükçe Bu Ülkeye Adalet Gelmez!

İstanbul KHKlılar Platformu olarak biz, bir arada durabileceğimiz sürece yaşayabileceğimize inanıyoruz. Yarın daha fazla çocuğumuzu yitirmemek için bir araya geliyoruz.

Ölmek değil yaşamak istiyoruz!

Sesimizi yükseltmek için duyarlı kamuoyunu basın açıklamamıza davet ediyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here