İstanbul’da işçi emekçilere “Asgari değil insanca yaşam” çağrıları devam ediyor

Bu hafta İstanbul Cevizlibağ, Uzunçayır, Avcılar ve Altunizade’de işçi emekçilere “İnsanca yaşamaya yeten vergiden muaf asgari ücret” için mücadele çağrısı yapıldı.

2022 yılı için Asgari ücret görüşmeleri yaklaşıyor. Asgari ücret görüşmeleri yaklaşmadan sermaye temsilcileri isteklerini açıkladılar. AKP-MHP iktidarı ise işçi ve emekçileri her yıl kandırdıkları gibi bu yılda asgari ücret üzerinden hamasi nutuklar atıyor.

Asgari ücret görüşmelerinde ise TÜRK-İŞ ağaları ise yapmış oldukları açıklamada “Bu sene toplumu tebessüm ettirecek bir asgari ücretin altına imza atmayı arzu ettiklerini” bildiriyor. Dolar karşısında TL ve dolaysız olarak asgari ücret erimeye devam ediyor. İşçi ve emekçilerin alım gücü her geçen gün zorlaşıyor. İnsanca yaşamaya yetecek asgari ücret ancak mücadele ederek kazanılabilir.

Yan yana gelen ilerici devrimci kurumlar, siyasi partiler, sendikalar “Sömürü, rant talan, savaş düzenine karşı birleşelim! İnsanca yaşamaya yeten vergiden muaf asgari ücret için mücadeleye!” şiarlı asgari ücret çalışmalarına başladılar.

İstanbul’da Cevizlibağ, Uzunçayır, Avcılar ve Altunizade’de metrobüs çıkışlarında işçi ve emekçilere bildiri dağıtımı yapıldı. Yapılan konuşmalar ile işçi ve emekçiler mücadeleye çağrıldı.

İstanbul Cevizlibağ ve Uzunçayır’da işçi emekçilere 18 Aralık çağrısı

Resim

Resim

KAYNAKNet Haber Ajansı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here