İzmir Barosu: “Avukatlara dönük şiddete karşı mücadele edeceğiz”

Sadece avukatlık mesleğini yapmak istedikleri için tarihte hiç olmadığı kadar ötekileştirildiklerini ve hedefleştirildiklerini kaydeden İzmir Barosu, savunmanın etkin bir şekilde korunması için mücadeleyi sürdüreceklerini söyledi.

Avukatların mesleğini yaparken uğradığı şiddeti İzmir Barosu protesto etti. İzmir Adliyesinde bulunan Baro Birimi önünde bir araya gelen avukatlar, alkış ve sloganlarla İzmir Adliyesi önüne gelerek burada basın açıklaması gerçekleştirdi.

İzmir Barosu Başkan Yardımcısı Av. Zöhre Dalkıran, “Biliyoruz ki bu şiddet; avukatı düşmanlaştıran, itibarsızlaştıran bir politikanın ürünü ve bunu ancak sesimizi yükselterek, yılmadan mücadele ederek durdurabiliriz” dedi.

Avukatların davaların tarafı olmadığını hatırlatan Dalkıran, “Cezasızlık politikalarından güç alan şiddeti önlemek için yasal düzenlemelerin ivedilikle yapılması ve yargının sac ayağı olan savunmanın da etkin bir şekilde korunması taleplerimizi yılmadan dile getirmeye ve mücadele etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.


KAYNAKETHA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here