İzmir Özgür Basın Emekçileri: Özgür basın ve hakikatin sesi susturulamaz

İzmir Özgür Basın Emekçileri, Mezopotamya Ajansı yazı işleri müdürü ve muhabirleri ile JINNEWS muhabirlerinin gözaltına alınmasını protesto etmek için basın açıklaması düzenledi.

Basın emekçileri adına açıklamayı okuyan Evrensel Gazetesi İzmir Muhabiri Dilek Omaklılar, “Meslektaşlarımız gözaltına alınırken ve emniyette tutulurken ters kelepçe, baş eğdirme, saçlarından sürükleme gibi şiddete maruz kalırken, Zemo Ağgöz’ün 45 günlük bebeği ise çıplak aramaya maruz kaldı. Yaşanan saldırıları ve operasyonları bu sansür yasasından bağımsız düşünmemek gerek. Ancak biz gazeteciler sansüre boyun eğmeyeceğimizi, yasalaşmış olsa da bu düzenlemenin iptal edilmesi için gereken tüm mücadeleyi sürdüreceğimizi ilân ediyoruz. Susmayacağız. Yazmaya, konuşmaya, gerçekleri topluma ulaştırmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde yapılan açıklamada, “Ne sansür, ne gözaltı, özgür basın susturulamaz, gazeteciler serbest bırakılsın” yazılı pankart açan basın emekçileri , “Gözaltılar, tutuklamalar, baskılar bizi yıldıramaz”, “Özgür basın susturulamaz”, “Sansür gidecek özgür basın kalacak”, “Özgür basın boyun eğmeyecek”, “Hakikatin sesi susturulamaz” sloganları attı. Açıklamaya ayrıca siyasi parti, dernek ve kitle örgütlerinin temsilcileri de destek verdi.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here