“Kahrolsun İran kapitalist İslam Cumhuriyeti! Yaşasın özgürlük; Yaşasın sosyalizm!”

İran Solu ve Komünist Güçleri İşbirliği Konseyi İran İslam Cumhuriyeti rejiminin Mahabat’ta Devrim Muhafızları’yla halk direnişini bastırmasına karşı açıklama yayınladı.

Açıklamada İran İslam Cumhuriyeti’nin saldırılarına karşı “Dayanışmamız ve birleşik mücadelemizle devrimci hareketi mümkün olduğunca güçlendirebilir ve ilerlemesine yardımcı olabilir, baskı, terör, işkence rejimini devirebiliriz.” denildi.

Açıklamanın tamamı:

Kürdistan şehirlerindeki halkların devrimci ayaklanmasını destekleyerek, özgürlük ve eşitlik için devrimin kalesini güçlendirelim!

İran’daki çaresiz İslam Cumhuriyeti rejiminin baskıcı aygıtı, Mahabad şehrini gerçek kurşunlarla ve silahsız militan halka ateş ederek kuşattı. Kürdistan’ın farklı şehirlerinde devam eden halk kitlelerinin direnişini ve cesur mücadelesini ezmek ve bu şehri kan gölüne çevirmek için farklı şehirlerden Devrim Muhafızları (IRGC) Mahabad’a gönderildi.

Son iki ayda Kürdistan, İslam Cumhuriyeti’ni devirmek için devrimin ilerleyişinin kalelerinden biri haline geldi. Kürdistan şehirlerindeki halkların devrimci ayaklanmasını destekleyerek, özgürlük ve eşitlik için devrimin kalesini güçlendirin.

İran’daki militan halk, eylemciler, şimdiye kadar farklı şehirlerde devrimci hareketi ilerleten ve devrimci hareketin şehirlerde ilerlemesinin temel direklerinden biri olan yerel savaşçıların komiteleri ve çevrelerinden; İran’ın tüm grevci işçileri ve öğretmenleri, öğrencileri, kadın hareketi aktivistleri ve İran ve dünyadaki tüm onurlu ve özgürlükçü insanlara; Mahabad ve Kürdistan halkını savunmak ve İran’ın şeytani baskı aygıtına ve İslam Cumhuriyetinin hedeflerine ulaşmasına engel olmasını istiyoruz.

Dayanışmamız ve birleşik mücadelemizle devrimci hareketi mümkün olduğunca güçlendirebilir ve ilerlemesine yardımcı olabilir, baskı, terör, işkence rejimini devirebiliriz.

Kahrolsun İran kapitalist İslam Cumhuriyeti! Yaşasın özgürlük; Yaşasın sosyalizm!


KAYNAKKaldıraç

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here