Kız çocuklarına cinsel istismarda bulunan uzman çavuş tutuklandı

Van’da görev yapan uzman çavuş Talip K., lise öğrencisi iki çocuğa cinsel istismarda bulunmaktan tutuklandı.

Van merkezde uzman çavuş olan Talip K.’nın, aracına aldığı lise öğrencisi iki kız çocuğunu evine götürdüğü, burada alkol içirdiği çocuklara önce şiddet uygulayıp daha sonra cinsel saldırıda bulunduğu ortaya çıktı.

Çocuklar ayıldıktan sonra olay yerinden kaçarak okullarına gittiği ve olayın çocukların anlatmasıyla ortaya çıktığı öğrenildi.

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre kısa bir süre önce uzman çavuşun kendileriyle sosyal medya üzerinden iletişime geçtiğini anlatan çocuklar, Talip K.’nin olay günü kendilerini aracıyla okuldan aldığını ve evine götürerek zorla alkol içirdiğini aktardı. Alkolün etkisiyle Talip K.’ye karşı koyamadıklarını aktaran çocuklar, hem şiddet gördüklerini hem de cinsel istismara uğradıklarını söyledi. Uyandıklarında kıyafetlerinin üstlerinde olmadığını belirten çocuklar, evden çıkarken uzman çavuş tarafından olayı kimseye anlatmamaları yönünde tehdit edildiklerini de ifade etti.

Çocuğa yönelik ‘nitelikli istismar’dan tutuklandı

Çocukların anlatımlarının ardından gözaltına alınan uzman çavuş Talip K., çıkarıldığı mahkemece, “Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma” ve “Çocuğa yönelik nitelikli cinsel istismarda bulunma” suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cinsel istismara maruz bırakılan çocuklardan biri devlet yurduna yerleştirildi.

KAYNAKM.A.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here