Özgür Lise: “Saray Rejimi çürümüştür, istismarı savunan Cağaloğlu müdürünü göndereceğiz”

Özgür Lise, sosyal medyada çocuk istismarını aklayan paylaşım yapan Cağaloğlu Anadolu Lisesi müdürünün çürümüş düzenin bir parçası olduğunu söyleyerek “Failler, failleri koruyanlar ve aklayanlardan; okullarımızda, sokaklarda, yargıda hesap sormaya devam edeceğiz.” dedi.

İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızını 6 yaşındayken imam nikahıyla evlendirdiğine yönelik haberlerin ardından Cağaloğlu Anadolu Lisesi Müdürü Cafer Koçyiğit’in sosyal medyada istismarı savunan paylaşımlar yapmıştı.

Koçyiğit, 13 Aralık’ta veliler tarafından yapılan eylemle protesto edilmiş, eylemde okul müdürünün derhal görevden alınması talep edilmişti.

Özgür Lise de açıklama yayınlayarak Koçyiğitin’in failleri aklayanlardan, istismarı savunanlardan biri olduğu belirtti. Özgür Lise açıklamada “Cafer Koçyiğit’e sadece soruşturma açılması yetmez, Cafer Koçyiğit’i göndermemiz gerekir!” dedi.

Yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

“İsmailağa cemaatine bağlı Yusuf Ziya Gümüşel’in kızını 6 yaşında evlendirdiği ve gelinlikle fotoğraflarının olduğu ortaya çıktı. Bu haberle birlikte hepimiz gördük ki Saray Rejimi tarikatlarıyla, cemaatleriyle tacizi, istismarı meşrulaştırmaya devam ediyor. Cemaatlerin, tarikatların, çetelerin önü açılıyor ve tarikatlar ve devlet eliyle bir gün 6 yaşında bir çocuğun, başka bir gün liseli bir öğrencinin hayatı karartılıyor.

Çocuk istismarını aklamak için yeni yasalar çıkartılıyor ve polisiyle, yargısıyla istismar örtbas edilmeye çalışılıyor, failler aklanıyor. Sadece failler değil failleri koruyanlar da aklanıyor, destekleniyor.

Bugün Saray tarafından atanan kayyuma karşı çıkan akademisyenler okuldan atılırken, tacizci profesörler üniversitelerde barınmaya devam ediyor.

İşyerinde tacize, mobbinge maruz kalan kadınlar işten atılıyor, tacizci patronlara ise hiçbir şey olmuyor. Biz 8 Mart’ta 25 Kasım’da hayatlarımız için, özgürlüğümüz için. katledilen kadınların hesabını sormak için sokağa çıkmak istediğimizde gözaltına alınıyoruz ama Saray’ın uzantısı haline gelen yargıda katiller bir bir serbest bırakılıyor.

Liselerde ise “kızlı erkekli” oturmaktan, giydiğimiz kıyafetlere, saçımızın renginden cinsel kimliğimize kadar her şey sorun teşkil ederken lise yönetimlerinin cinsiyetçi yasakları, bizleri sürekli disiplin ile tehdit etmesi ise sorun olmuyor.

Cağaloğlu müdürü Cafer Koçyiğit de fail aklayanlardan, istismarı savunanlardan biri. 6 yaşında bir çocuğun uğradığı istismarı meşrulaştıran, buna karşı çıkanları ise hedef gösteren Cafer Koçyiğit de istismarın bir parçasıdır.

Cafer Koçyiğit’e sadece soruşturma açılması yetmez, Cafer Koçyiğit’i göndermemiz gerekir!

Failler, failleri koruyanlar ve aklayanlardan; okullarımızda, sokaklarda, yargıda hesap sormaya devam edeceğiz. Cağaloğlu Lisesi’ndeki sıra arkadaşlarımızı istismarcı müdürü göndermek, liselerimizi özgürleştirmek, sorumlulardan hesap sormak için Cağaloğlu’ndaki sıra arkadaşlarımızı Özgür Lise saflarına çağırıyoruz!

Saray rejimi çürümüştür!

Cemaatler ve tarikatlar kapatılsın! ADALET BİZİZ SUSMAYACAĞIZ!”

 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here