Schneider Enerji’de kazanım

Birleşik Metal-İş yaptığı açıklamada yapılan görüşmeler sonucunda Schneider Enerji’de grevin kazanımla sonuçlandığını açıklandı.

Birleşik Metal İş Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, ücret zammının birinci 6 ay için 31 Ağustos’taki saat ücretlerine yüzde 46,3 oranına ilaveten seyyanen 20 TL zam yapılacağını, ikinci 6 ay için 28 Şubat 2023 tarihindeki saat ücretlerine yüzde 18 zam yapılacağını açıkladı. Ayrıca Mart ayındaki son altı aylık enflasyon oranının yüzde 18’i aşması halinde, aşan kısmın tamamı 28 Şubat’taki ücretlere yansıtılacağı belirtildi.

Üçüncü 6 ay için enflasyon oranının üzerine saat ücretlerine 5,04 TL ekleneceği, dördüncü 6 ay için 6 Aylık enflasyon oranında zam yapılacağı açıklandı. Sosyal haklarda ise yıllık yüzde 100 zam yapılacak. “Kurban Bayramı” ödeneği için yüzde 120 oranında artış yapılacak.

Yapılan paylaşımda ayrıca “Bu hakların dışında işyerine özgü çeşitli kazanımlar elde edilmiştir. Anlaşmayla ilgili açıklama bu akşam fabrika önünde yapılacaktır” ifadeleri kullanıldı.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here