Şenyaşar ailesi: Hesap sorulmadan ‘helalleşme’ olmayacak

Adalet Nöbeti’ni sürdüren Şenyaşar ailesi, “Devletin gücünü arkasına alarak terör uygulayanlardan hesap sorulmadan ‘helalleşme’ olmayacak” dedi.

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018’de AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu kaybeden Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart’ta başlattığı Adalet Nöbeti 260. gününde devam ediyor. Aile, “Şenyaşar Ailesi Adalet Köşesi” olarak adlandırılan yerde nöbet eylemlerini başlattı.

Şenyaşar ailesi sosyal medya hesabından “Devletin gücünü arkasına alarak terör uygulayanlardan hesap sorulmadan ‘helalleşme’ olmayacak. Meclis’te bu olaya sessiz kalan herkes kaybetmeye mahkumdur. Şanlıurfa Adalet Sarayı kapısında 260. gün…” masajı paylaştı.

Yayınlanan videoda konuşan Ferit Şenyaşar, “Bir anne 9 aydır bu adliye önünde katledilen eşi ve 2 oğlu için adalet istiyor. Siyasi bir kararla bir oğlu da 3,5 yıldır tutukludur. Bu artık münferit bir olay değildir. Türkiye’nin gündeminde, Meclis’in gündemindedir. Bir an önce adaletin sağlanmasını istiyoruz. Bu tüm Türkiye’nin ayıbıdır. Bu adaletsizlik bir an önce giderilmelidir” dedi.

KAYNAKEtha

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here