Şenyaşar Ailesinin Adalet Nöbeti 434. gününde

Şenyaşar ailesinin Adalet Nöbeti 434. gününde sürüyor. Aile, “Hastane davası ile ilgili milletvekili Yıldız’ın fezlekesinin de bir an önce Meclis’e gönderilmesini istiyoruz” çağrısı yaptı.

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen bir oğlu tutsak edilen Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önündeki Adalet Nöbeti 434. gününde.

Adalet Nöbeti’nin 434. gününde kesintisiz sürdürdüklerini ifade eden Ferit Şenyaşar, “Suruç Devlet Hastanesi’nde organizeli bir katliam yapıldı. Bunu nöbetimizin ilk gününden beridir söylüyoruz. 4 yıl sonra katliamı organize eden milletvekilinin ağabeyi tutuklandı. Katliamı organize eden 2 kişidir. Biri milletvekilinin ağabeyi diğeri de milletvekili Yıldız’dır. En son gözaltı ile birlikte milletvekilinin danışmanı da ifadelerinde açıklıyor. Danışman, ‘Bizi hastaneye yönlendiren milletvekilimizdir. Onun yönlendirmesiyle hastaneye gittik’ diyor. Bu bir itiraftır” diye konuştu.

“Hastane davası ile ilgili milletvekili Yıldız’ın fezlekesinin de bir an önce Meclis’e gönderilmesini istiyoruz” çağrısında bulunan Şenyaşar, adalet sağlanana kadar nöbetlerini sürdüreceklerini belirtti.

Aile sosyal medya hesabında ise Meclis’in resmi hesabını etiketleyerek, “Adalet Nöbetimiz 434’üncü gününde devam ediyor. Hastane katliamını organize eden iki kişiden biri tutuklandı. Biri de hala Meclis’te yakında fezlekesi Meclis’e gidecektir” mesajını paylaştı.


KAYNAKETHA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here