Şenyaşar’dan Erdoğan’a: “Artık neyi bekliyorsunuz?”

Urfa Adliyesi önünde 511 gündür Adalet Nöbeti tutan Emine Şenyaşar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek, “Artık neyi bekliyorsunuz” diye sordu.  

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021 tarihinde başlattığı Adalet Nöbeti, 511’inci gününde. Aile sabahın erken saatlerinde Suruç ilçesinde bulunan evlerinden Urfa Adliyesi’ne geldi.
“Talimatlar değil kanunlar uygulansın” yazılı dövizi taşıyan aile, gelenlerin dayanışma ziyaretlerini kabul ederek dava hakkında bilgi verdi. Burada konuşan anne Emine Şenyaşar, 2 yıldır aralıksız bir şekilde Adalet Nöbeti’ni sürdürdüklerini ifade etti. “Dünya derdimizi duydu gelip derdimize ortak oldu, bu hükümetin hiç mi merhameti, vicdanı yok” diyen Şenyaşar, “Tüm ailemi öldürdüler. Burada çocuğumun yolunu gözlüyorum. Çocuğumu bıraksınlar biz de evimize gidelim. Yıllardır buradayız gözlerimi yitirdim, bacaklarım kötü durumda” ifadesinde bulundu.  AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a seslenen Şenyaşar, “Artık neyi bekliyorsunuz” diye sordu.
Aile sanal medya hesabından, “Adaletin sağlanması için olağanüstü bir şey yapmaya gerek yok! Üstünlerin talimatını değil, kanunları uygulayın. Açık ve net bir haksızlık olduğunu ülkeyi yöneten iktidar da biliyor, millet de biliyor… #SeçimSeninTürkiye, #İstanbulAdliyesi” mesajını paylaştı.

KAYNAKMA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here