Ücretsiz izin dayatmasına karşı Turkuaz Tekstil’de başlayan direniş 15. gününde

Turkuaz Tekstil’de ücretsiz izin dayatmasına karşı başlayan direniş devam ediyor.

Bursa Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan ve Öz İplik İş Sendikası’nın örgütlenme faaliyeti yürüttüğü Turkuaz Tekstil’de sendikalı bir işçi zorla ücretsiz izne çıkarıldı. Ücretsiz izin dayatmasını kabul etmeyen işçinin giriş kartı iptal edilerek fabrikaya girişi engellendi.

Ücretsiz izne çıkarılan öncü işçi, Öz İplik İş Sendikası öncülüğünde 8 Kasım’da fabrika önünde direniş başlattı. Direnişe direnişçi Acarsoy Tekstil ve Barutçu Tekstil işçileri de ziyaretlerde bulunuyor.

Bugün 15. gününde olan direnişte konuşan Öz İplik İş Sendikası örgütlenme uzmanı “Ayak oyunlarıyla çalışma hakkı elinden alınan işçi kardeşimiz iş başı yapana kadar bu mücadeleyi devam ettireceğiz.” dedi ve fabrikada içindeki işçilere seslendi:

“Değerli emekçiler gücünüzün farkına varın, bu sendikanın da gücünün farkına varın. Bir tane üyesi için sokakları arşınlayanlar, bu fabrikanın önünde direnişi büyütenler Turkuaz emekçisinin tamamı için ne yapmaz? Korkmadan, yılmadan, yarınlarımızı teminat altına alarak, anayasal haklarımızı kullanarak güvenceli ve kurallı çalışalım, sendikalı çalışalım. Ekonomik krizlerde sadece mevcutu korumak için sesimizi çıkarmıyoruz, çünkü yarın kaygımız var, işimizi kaybetme korkusu var. Çalışmak en temel insanı hak, ihtiyaç. Bu ülkeyi yönetenler çalışma hakkını bu işçilere verirler. Vermezlerse sendika var. O yüzden arkadaşlar çalışma ve iş hayatıyla alakalı hiçbir kaygınız olmasın. Kocaman bir sendikanız var.”


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here