Uğur Tekstil işçileri sosyal medyada yapılan açıklamayla, 17 Ocak 2022 Pazartesi günü eylemlerine başlayacaklarını duyurdu 

Urfa’da Uğur Tekstil’de DİSK Tekstil, patron ve jandarma iş birliği işten atılan 97 işçi kendilerine verilen sözlerin tutulmaması üzerine eylemlerine devam edeceklerini duyurdu.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan işçiler patronlar hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını belirttiği açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Zara markasına üretim yapan Uğur Tekstil’den 97 işçi jandarma zoruyla işten atılmamızın üzerinden 2 ay geçti. Zara gelip denetim yapacak ve işe geri alınacağız diye son bir aydır eylemlerimize ara vermiştik. Ama artık sabrımız kalmadı. 17 Ocak Pazartesi eylemlerimize başlıyoruz.”

“Çalışma ve yaşam hakkımızı gasp ediyorlar”

“Uğur Tekstil patronları Servan Zenderlioğlu ve Hayri Uğur hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Haksız yere işten attıkları yetmezmiş gibi isim listesi göndererek diğer fabrikalarda iş bulmamıza da engel oluyorlar. Çalışma ve yaşam hakkımızı da gasp ediyorlar. Bu insanlık suçudur. Patronla işbirliği yapıp bizi yüzüstü bırakan DİSK Tekstil ve genel başkanı Kazım Doğan ise ihanetçiliğine yeni sayfalar ekliyor. İşe iade için dava açtığımız mahkemenin istediği üyelik bilgilerini bile göndermiyorlar. Bu ihanetin hesabı elbet sorulur. Direne direne kazanacağız.”

KAYNAKETHA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here