Yurtdışından yaban hayvanlarını katletmek için gelen avcılar protesto edildi: “Katil avcılar Dersim’den defolun”

Dersim’e yaban hayatını katletmek için gelen avcılar olduğunu duyan doğa ve hayvanseverler durumu protesto etti

Dersim’de yaban hayvanlarını katletmek için yurtdışından gelen bir grup avcı öğretmenevine yerleştirildi. Duruma tepki gösteren yaşam savunucuları öğretmenevi önünde bire araya gelerek “Dersim’de avcılık istemiyoruz” dedi.

Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan yaban hayvanlarını katletmek amacıyla yurtdışından gelen bir grup avcı dün (6 Aralık) akşam saatlerinde öğretmenevine yerleştirildi. Yaban hayvanlarının avcılık adı altında katledilmesine sessiz kalmayan doğa ve hayvanseverler, avcıların konakladığı öğretmenevi önünde bir araya geldi.  “Avcılık yasaklansın” pankartı açan grup polis engeliyle karşılaştı.

“Doğadaki canlılar bizim için kutsaldır”

Öğretmenevi önünde avcılığın yasaklanmasını isteyen grubun yapmak istediği açıklamaya polis engel olmaya çalışınca söz alan bir hayvansever “Ülkenin bir çok yerinde insan eliyle doğal yaşam yok ediliyor. Dersim doğal yaşam koşullarının uygun olduğu bir yer. Bizde burada özellikle kendi inancımız gereği canlıların zarar görmesini istemiyoruz. Doğadaki canlılar bizim için kutsaldır. Alevi inancında da bu var. Biz doğal tepkimizi dile getiriyoruz” ifadelerini kullandı.

KAYNAKsendika.org

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here