Zafer Partili Taşkaya Jiyan Tosun’u hedef göstermesiyle ilgili “Telegram grubundan alıp paylaştım” dedi

Zafer Partisi yöneticisi Adem Taşkaya, dün Taksim’de yaşanan bombalı saldırısının faili olarak Jiyan Tosun’u hedef göstermişti. Paylaşımını üç dakika sonra sildiğini söyleyen Taşkaya kendisi “Telegram gruplarından alıp paylaştım” şeklinde savundu.

Gözaltında kaybedilen Fehmi Tosun’un avukat olan kızı Jiyan Tosun dün Zafer Partisi Yöneticisi Adem Taşkaya tarafından sosyal medyada Taksim saldırısının faili olarak gösterildi. Patlamanın yaşandığı sırada Jiyan Tosun müvekkilleriyle görüşmedeydi. Gelen tepkiler üzerine Taşkaya avukatı hedef gösterdiği paylaşımını sildi. Bu paylaşım üzerine Tosun’a yönelik ölüm tehditleri gelmeye başladı.

Ayrıca birtakım hesaplardan Jiyan Tosun’a ait sadece polisin ulaşabildiği bilgilerin ekran görüntüsünü içeren paylaşımlar yapıldı.

Halk TV’den Seyhan Avşar’a konuşan Taşkaya “Avukatın bilgilerinin telegram gruplarında görüp, alıp paylaştım. Bant yüklenmesi olmadığı için 10-15 dakika paylaşamadım. Paylaştıktan 3 dakika sonra ise sildim. Bir manipülasyon olmasın diye sildim. Avukat kendisine göre haklı olabilir. Çok da haklı. Paylaşımımda resim doğruydu. Bilgiler yanlıştı. Hukuki olarak sorumluluğumu yerine getireceğim” dedi.

“Bir insan ölümle tehdit ediliyor. Özür dileyip hatanızı düzeltmeyi düşünmüyor musunuz?” sorusuna yanıt veren Taşkaya, “Bana yönelik saldırılar geçsin ben de yazarım. Sadece kendilerine yönelik bir saldırı yok. Ben de aynı durumdayım” ifadelerini kullandı.

Mezopotamya Ajansı ve Jinnews’te çalışan gazetecilerin ve Şebnem Korur Fincancı’nın kimyasal silah kullanımına ilişkin paylaşımları ve haberleri sebebiyle tutuklanmasının ardından “Dezenformasyon yasası”nın Taşkaya’ya ve Tosun’u hedef gösteren diğer hesaplara uygulanıp uygulanmayacağı konusu akıllarda soru işareti bıraktı.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here