Zam isteyen fizyoterapist işten atıldı

Çalışma koşullarına ve düşük ücretlere karşı patrona talepleri ileten fizyoterapist gerekçesiz olarak işten atıldı.

Ankara’da Özel Yeni Vizyon Tıp Merkezi’nde çalışan fizyoterapistler, her ay işyerlerine 600-800 bin lira bandında para kazandırırken asgari ücretin hemen üstünde ücretlerle çalışıyorlar. Tıp merkezinde çalışan 7 fizyoterapist, asgari ücret 5 bin 500 lirayken 5850 lira maaş alıyordu. 5 bin 500 lira bankalara yatarken 350 lira da elden alıyorlar. Böylece fizyoterapistlerin sigortaları da asgari ücret üzerinden yatırılıyor.

Sendika.org’da yer alan habere göre kötü çalışma koşullarından dolayı kendi aralarında bir araya gelen fizyoterapistler, koşullarını nispeten iyileştirecek taleplerini patrona iletme kararı aldı. Fizyoterapistler maaşlarını 11 bin lira düzeyine çekilmesini, sigorta primlerini maaş üzerinden yatırılmasını ve fizyoterapistlerin yaptığı özel uygulamalarda alınan ücretin yüzde 50’sinin prim olarak kendilerine verilmesini talep etti.

Diğer fizyoterapistler adına da talepleri ileten fizyoterapist, gerekçesiz olarak işten atıldı. Diğer fizyoterapistler de duruma tepki gösterdi.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here